HAKKIMIZDA

  • Ne Yapıyoruz?

Yalın Tasarım Mimarlık Hizmetleri, mimarlık ve iç mimarlık alanlarında hizmet vermek amacıyla 2014 yılında İstanbul’da faaliyete başladı. Kuruluşumuzdan bu yana; büyük ve küçük ölçekte birçok mimari ve iç mimari proje tamamladık.

 

  • Nasıl Çalışıyoruz?

Yalın Tasarım’ı; mimarlık ve iç mimarlık hizmetleri veren, ancak birçok farklı disiplinden beslenen, gelişime açık ve dinamik bir mimarlık ofisi olarak tanımlayabiliriz.

Mimarlık alanında -

Ülkemizin birçok yerinde, tasarladığımız çizgiler gerçeğe dönüşüyor ve bu da bizim için en büyük motivasyonu oluşturuyor. Şimdiye kadarki müşteri portföyümüzün, çoğunlukla kamu kuruluşları olması, bizi kendi özgün çizgimizi koruyarak; ancak gerçeğe geçebilecek teknik altyapıya sahip yapılar üretmeye ve yaşadıkları bölgeler ile iyi entegre olmasını ve kamu yararını gözetmeye, ekonomik ve işletilebilme kolaylığını düşünmeye ve bunları sağlamak için de birçok konusunda uzman danışman ile çalışmaya sevk ediyor. Ofiste hedeflediğimiz, kendimizi tekrar etmeden, ana kriterlerimizden taviz vermeyerek tasarım sürecini geliştirmek. Biraz ismimizin de altını çizdiği üzere, yalın, sade, eklentiden uzak ve bulunduğu yer ile bütünleşen yapılar yapmayı planlıyoruz. Konut projeleri, kapalı olimpik havuzlar, çeşitli büyüklükte spor salonları, bazı yenileme işleri ve hatta çok daha büyük ölçekte ve yaklaşık 1.5km lik bir vadinin spor köyü olarak değerlendirilmesini de düşünürsek, farklı ölçeklerde çalışma şansımız oldu. Bu tip ölçek değişikliklerinin birçoğunu kendi bünyemizde ve mevcut danışmanlarımızla, planlama gibi büyük ölçekli işlerde ise dönem dönem çalıştığımız çok değerli akademisyen dostlarımızla çözümlüyoruz. 

İç mimarlık alanında –

Farklı alanlarda birçok iç mimari proje ve uygulaması gerçekleştirdik. Bu işlerimizde de; seçici olmaya ve farklı alanlarda projeler uygulayarak tecrübemizi geliştirmeyi hedefliyoruz. İstanbul ve Bodrum’da üst segment konutlar; seçkin restaurant zincirleri, butik oteller ve ofis alanlarında çalışmalarımız oldu. İç mimari proje ve uygulama sürecinde de; aynı yalın dili sürdürerek ve proje-şantiye ve disiplinler arası koordinasyonu başından sonuna bünyemizde sağlayarak çalışıyoruz. Çizgilerimizin gerçeğe geçmesi için proje ve tasarım sürecinin yanı sıra, uygulama ve detay bilgisini de geliştirmek üzere, birçok üretici firma ile görüşmeler düzenliyor ve yenilikleri takip ediyoruz.

 

Biz

Genç zihinlerle, tecrübeyi bir araya getirerek besleniyoruz.

 

Sinem SERHATLI  I  Mimar  I   M.S.G.S.Ü. 2009 (LİSANS),  İ.T.Ü. 2012 - … (Y.LİSANS)

-Kurucu – Yalın Tasarım Mimarlık Hizmetleri

www.yalintasarim.com

 

Simge ATAKKAAN  I  İç Mimar  I  B.A.Ü. 2012

- Ortak– Yalın Tasarım Mimarlık Hizmetleri

-Kurucu – Simge Atakkaan Interior Design

www.simgeatakkaan.com

 

Buket SERHATLI  I  Y.Mimar  I  İ.T.Ü. 1980 ( LİSANS) ; İ.T.Ü. 1983 (Y.LİSANS)

Danışman ( Tasarım Departmanı)- Yalın Tasarım Mimarlık Hizmetleri

- Kurucu Ortak – Serhatlı Sanayi İnşaat ve Tic. Ltd. Şti

www.serhatliinsaat.com

 

Turhan SERHATLI  I  Mimar  I  M.S.G.S.Ü 1980 – UYGULAMA DANIŞMANI

Danışman ( Uygulama Departmanı)

- Kurucu Ortak – Serhatlı Sanayi İnşaat ve Tic. Ltd. Şti

www.serhatliinsaat.com